Genialny RPG na PC

Pełne wersje gier

Gothic i jego kontynuacja, Gothic II to prawdziwe legendy gier RPG. Nie da się jednak ukryć, że miały problemy techniczne, które powodowały, że gry działały źle. To samo można powiedzieć o Gothic 3, chociaż w niektórych obszarach kontynuacja jest lepsza.
9

Nadal cierpi z powodu problemów z wydajnością, szczególnie na słabszych komputerach, ale jego zalety sprawiają, że warto w niego zagrać. Szczególnie wtedy, gdy masz mocny komputer i jesteś fanem gier z otwartym światem. Gothic 3 nadal oferuje świetną grafikę, otwarty świat do eksploracji oraz kilka niefortunnych problemów technicznych.

Podobnie jak w poprzednich grach, Gothic 3 stawia Cię w roli bezimiennego bohatera, poszukiwacza przygód, który ostatecznie może podążać jedną z trzech ścieżek rozwoju: wojownik, łucznik lub mag. Fabuła gry umieszcza gracza w środku kraju zniewolonego przez brutalnych ciemiężców orków..

gothic 3 opis i test

Historia może wydawać się nieco nieprzejrzysta dla graczy, którzy nie grali w poprzednie gry, ale pozostali docenią odniesienia do postaci i przedmiotów z Gothic i Gothic 2. Podobnie jak poprzednio, bezimienny zaczyna z niewielkimi umiejętnościami w zakresie każdej z dziedzin, w tym różnych szkół magii, opanowania broni do walki wręcz, skórowania zwierząt itd. i może z czasem je rozwijać, zdobywając wystarczające doświadczenie, które można poświęcić na naukę umiejętności u trenerów.

Poprawie uległ również system walki w grze Gothic 3 i jest on teraz znacznie bardziej dynamiczny i dużo więcej zależy od umiejętności gracza.

gothic 3 omówienie