Najlepsze strzelanki FPS na PC

Pełne wersje gier

Żyjemy w świecie zdominowanym przez komputery, oraz internet. Nie ma w tej kwestii co się oszukiwać, aktualnie nie jesteśmy już w stanie funkcjonować bez tych dwóch, ważnych w naszym codziennym funkcjonowaniu, czynników. Na szczęście dla wielu z nas, mamy możliwość wykorzystać te zdobycze technologii również do celów rozrywkowych. Prawdziwy ogrom możliwości...
9

Gry od stosunkowo niedługiego czasu umilają nam spędzanie wolnych chwil przed ekranem monitora, jednak bardzo szybko wyewoluowały w różnego rodzaju kategorie i każda z nich, oferuje nam coś zupełnie innego. To zjawisko ma wiele zalet, bo jak wiele jest ludzi na świecie, tak tyle jest również preferenji i upodobań, ponieważ każdemu z nas podoba się co innego. Nie należy jednak mieć żadnych wątpliwości, że to strzelanki są aktualnie najbardziej obleganym przez użytkowników gatunkiem gier komputerowych. I to właśnie im poświęcamy dzisiejszy artykuł. Zapraszamy do lektury.

Overwatch download

Na zdjęciu Gra Overwatch - Pobierz ją już teraz: Overwatch Download

Strzelanka (z angielskiego shooter), to nic innego jak podgatunek komputerowych gier akcji, których główną koncepcją jest umożliwienie graczowi oddziaływania na otaczające go środowisko, za pomocą (najczęściej), broni palnej. Spróbujmy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego to właśnie one odnoszą tak ogromne sukcesy, biorąc pod uwagę zainteresowanie i rozpowszechnienie na całym świecie? Odpowiedź na to zagadnienie nie jest taka oczywista i należy do dość złożonych. Na powodzenie tej grupy bardzo intensywnie pracuje kilka argumentów i nad każdym z nich obowiązkowo należy się zatrzymać. Zaczniemy od najważniejszego.

Bez wątpienia FPS'y są Wciągające

Call of Duty Vanguard download

Na zdjęciu Gra Call of Duty Vanguard - Pobierz ją już teraz: Call of Duty Vanguard Download

Na każdym kroku oferują o wiele więcej emocji, niż zwykle doświadczamy w naszej codzienności. Mamy w nich określone zadanie do wykonania i ciąży na nas ekscytująca odpowiedzialność za doprowadzenie go do końca. Najczęściej będzie to pokonanie wrogów za sterowanie których odpowiada sztuczna inteligencja, ale nie tylko. Musimy za wszelką cenę pokonać przeciwności które na nas czyhają, wykorzystując odpowiednie elementy otoczenia, oraz dostępne zasoby, które zazwyczaj są ograniczone i wymagają od użytkownika określonych umiejętności. Płynnie przechodzimy do kolejnego czynnika.

Rzucają nam wyzwanie

Chęć do sprawdzania się w różnych sytuacjach, także tych niebezpiecznych, to jeden z podstawowych ludzkich mechanizmów, który szczególnie dotyczy mężczyzn. Chęć pokazania, że jesteśmy wystarczająco silni, sprytni czy inteligentni stale napędza nas do przodu, pchając na nieznane tereny. Chcemy odkrywać i walczyć, a spełnienie tych potrzeb z całą pewnością znajdziemy w strzelankach. Wykonanie zadania w presji czasu, z ograniczoną ilością życia i ogniem karabinów maszynowych nad naszymi głowami to kwintesencja rzucanego nam wyzwania. Czołgamy się, wykorzystujemy maskowanie w którym pomaga nam środowisko, aby jak najdłużej pozostać niezauważonym i podejść jak najbliżej do naszego celu, bądź przeciwnie, rzucamy się w wir wydarzeń i biegniemy ile sił w nogach licząc na to, że pociski przeciwnika nas nie dosięgną. Czy trzeba tu coś jeszcze dodawać?

Dają możliwość doświadczenia niebezpieczeństwa

Kiedy jesteśmy w stanie bardziej poczuć, że naprawdę żyjemy, niż w obliczu niebezpieczeństwa utraty życia? Dzięki strzelankom, każdy z nas może wcielić się w życie żołnierza lub po prostu człowieka uzbrojonego po zęby, który za moment będzie narażał życie w imię określonego celu. Wielu małych chłopców, a później dorastających mężczyzn marzy o zostaniu w życiu prawdziwym mężczyzną, co często jest utożsamiane z wykonywaniem określonych, najczęściej niebezpiecznych i podziwianych zawodów. Dzięki grom mamy taką możliwość, musimy czynnie walczyć przeciwko wrogom, którzy w żadnym wypadku, nie poddadzą się bez oporu. Nawet mając niezbyt ciekawą codzienność i wykonując nudny zawód, siadając przed ekranem monitora i wchodząc w inny świat, stajemy się urzeczywistnieniem niespełnionych marzeń.

Battlefield 2042 download

Na zdjęciu Gra Battlefield 2042 - Pobierz ją już teraz: Battlefield 2042 Download

Oferują ciekawe oderwanie od codzienności

Gdy masz już dość szefa który bez przerwy przypomina Ci o kolejnych obowiązkach i terminach w których trzeba się wyrobić, bądź jesteś uczniem i w przerwie od szkolnych obowiązków chcesz doświadczyć prawdziwej przygody, to wystarczy jedynie włączyć komputer. Następnie zależnie od Twoich preferencji wejść w nową rzeczywistość. Taką, która zapewni Ci spełnienie potrzeb i która będzie odpowiadała Twoim zainteresowaniom. Do wyboru masz dziesiątki tysięcy produkcji, więc z pewnością wiele z nich wkradnie się do Twojego serca.

Dzięki nim żyjemy wielokrotnie

To bez wątpienia bardzo ważna kwestia. Wchodząc w świat ekscytującej walki, możemy doznać większości emocji, jakie odczuwa osoba naprawdę biorąca w nim udział. Z jednym wyjątkiem, my niczym nie ryzykujemy. Tracimy wyłącznie zapełnienie na pasku oznaczonym jako punkty życia złożonym z pikseli. W razie naszego błędu, czy wystąpienia nieoczekiwanego czynnika, zawsze możesz spróbować jeszcze raz. Dzięki wielu produkcjom możemy poczuć się w skórze uzbrojonego żołnierza piechoty, wojskowego pilota, policjanta, ochroniarza, strażnika, czy nawet tej złej strony w postaci terrorysty, porywacza czy złodzieja. I to wszystko bez negatywnych konsekwencji.

gta 5 download

Na zdjęciu Gra GTA 5 - Pobierz ją już teraz: GTA 5 Download

Naszym zdaniem to te czynniki w głównej mierze definiują sukces odnoszony przez strzelanki. Oczywiście jest ich więcej, bo bazując na wiedzy naukowej, osiąganie kolejnych celów wpływa na nasz ośrodek przyjemności znajdujący się w mózgu. Gdy jesteśmy nagradzani za nasze starania, odczuwamy wielką satysfakcję i chęć dalszego eksplorowania przygody, co tyczy się obu płci. Zaś szczególnie w kierunku mężczyzn otwarcie mówi się o podwyższonych skłonnościach do ryzyka, oraz przemocy.

Strzelanki oferują ich zaspokojenie, a co równie ważne, bez jakichkolwiek skutków negatywnie wpływających na otoczenie w którym żyjemy. Połączenie wszystkich wymienionych przez nas aspektów, tworzy dzieło z którym naprawdę trudno konkurować. Za sprawą połączenia wiedzy z zakresu psychologii pozwalającej określić podstawowe potrzeby każdego człowieka, oraz programowania które przenosi nas w inną rzeczywistość, mamy gotowy przepis na sukces omawianego przez nas gatunku gier.